Hakkımızda

Aköde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. 19 Şubat 2018 tarihinde 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ve buna bağlı olarak çıkarılan sair ikincil düzenlemeler kapsamında ödeme hizmetleri sunmak ve elektronik para ihraç etmek üzere kurulmuştur.

AKÖde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 4 Ekim 2018 tarih ve 8027 sayılı Kurul Kararı ile ödeme hizmetleri sunmak ve elektronik para ihraç etmek üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni almış olup, 15 Haziran 2019 tarihi itibarıyla da faaliyete geçmiştir.

AKÖde, Eylül 2019 tarihi itibarıyla Elektronik Para hizmetinde Tosla markasını kullanmaya başlamıştır. Akbank T.A.Ş., Tosla markası ile ihraç edilen ön ödemeli aracın Mastercard üyeliğine sahip olup, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tescilli olan Tosla ve AKÖde markasının kullanım hakkını AKÖde’ye devir etmiştir. Bu suretle Akbank T.A.Ş., AKÖde’ye Tosla markalı ön ödemeli hizmet aracının ihraç edilmesi, Tosla markalı kartın basılması konusunda AKÖde’ye hizmet vermektedir.

AKÖde, Tosla İşim ürünüyle ise teknolojiyi merkezine alarak e-ticarette ödemenin her aşamasını hem alıcılar hem de satıcılar için kolaylaştırma hedefiyle çalışmalarına başlamıştır. AKÖde, e-ticaret dünyasında yer alan hem kurumsal hem de bireysel satıcılara güvenli, hızlı ve kesintisiz ödeme altyapısı sunarak yenilikçi ürünlerle Finansal Teknoloji Ekosistemine katkı sağlamak vizyonu ile geliştirmelerine devam etmektedir.

Tosla İşim ürünü ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını tespit edip doğru zamanda en hızlı şekilde çözüm sunmaktadır. Tosla İşim, e-ticarette ödeme almanın en kolay ve güvenli halini benzersiz bir deneyimle kullanıcılarına sunmaktadır.