Güvenlik Önlemleri

Fraud nedir?

Sahtecilik anlamına gelen ‘’Fraud’’ kelimesi, e-ticarette ve online alışverişlerde çalıntı kart kullanılarak veya kart bilgileri kopyalanarak yapılan usulsüz alışverişleri ifade eder.

Tosla İşim Fraud hizmeti nedir?

Tosla İşim olarak seni ve müşterilerini korumak amacıyla uyguladığımız bazı kontrol filtreleriyle sahteciliğin önüne geçiyoruz. Fraud önleme sistemiyle tüm işlemler izlenir, uzman ekibimiz bu sistemi takip edip gerekli güncellemeleri yaparak olası tehlikelerin önüne geçer.

3D secure nedir?

3D Secure, Visa ve MasterCard banka ya da kredi kartı ile yapılan işlemlerin güvenliğini sağlayan bir sistemdir. 3D Secure ile kart sahibinin haberi dışında işlem yapılması engellenir, satış yapan firmaların ödemenin gerçek kart sahibi tarafından yapıldığına emin olmasını sağlar.

Ödemelerimi 3D Secure güvenlik sistemi ile mi alacağım?

Evet, 3D Secure güvenlik sistemini kullanıp ödemelerini güvenli bir şekilde alabilirsin.

SSL sertifikası ve PCI-DSS nedir?

Secure Socket Layer anlamına gelen SSL, bilgi transferi sırasında bilginin bütünlüğü ve gizliliği için sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde ilerlemesine imkan sağlar. Bu sayede kişisel gizlilik ve güvenlik sağlanır. SSL fonksiyonun çalışabilmesi için sunucu tarafında ‘’private key’’ ve istemci tarafında ise ‘’public key’’ sertifikalarına ihtiyaç vardır.

PCI DSS ise Payment Card Industry Data Security Standard anlamına gelir. Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı anlamına gelen PCI DSS kredi ya da banka kartıyla alınan ödeme işlemlerinde güvenliği sağlar, kişisel bilgilerin kötüye kullanımına karşı koyar.

Web Sitemin SSL sertifikalı mı olması zorunlu mu?

Tosla İşim kullanabilmek için web sitenin SSL sertifikasına sahip olması zorunludur.

Tosla İşim’de PCI-DSS uyumluluğu var mı?

Elbette. Tosla İşim dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olarak bilinen PCI–DSS 1. Seviye sertifikasına sahiptir. Bu sayede müşterilerinin kişisel bilgilerini ve veri güvenliği sağıyoruz.