Tosla İşim hakkında her şey

Kredi ile Ödeme Geçidi

Kredi ile ödeme Geçidi nedir?

Kredi ile Ödeme Geçidi; tek bir entegrasyonla müşterilerinizin ödeme ihtiyaçları için size alternatif ödeme yöntemi sunar. Müşterileriniz, seçim yaptığı banka ya da finansman kuruluşlarından ödeme yapacağı sepetteki ürünleri için teklif alır. 36 aya varan vade seçeneklerini, taksit ve toplam ödeme tutarlarını içeren tekliflerini görüntüler. Seçim yaptığı banka ve vade seçimi ile kredi kullanarak sepetteki ürünün ödemesini tamamlar.

Kredi ile Ödeme Geçidi kimler içindir?

"Kredi ile Ödeme Geçidi;

Aktif bir e-ticaret platformuna sahip bir satıcıysanız ve ödemelerinizi günün her saatinde, taksitli, güvenli ve hızlı almak istiyorsanız Kredi ile Ödeme Geçidi sizin içindir. Esnaftan KOBİ'ye, büyük işletmelerden kurumsal şirketlere kadar e-ticarette faaliyet gösteren tüm ticari işletmeler Kredi ile Ödeme Geçidi kullanabilir."

Kredi ile Ödeme Geçidi'nin avantajları nedir?

"Kredi ile Ödeme Geçidi ürününü kullanarak yapacağınız tek bir anlaşma ile;

- 7/24 hızlı ve güvenli ödeme alma

- 36 aya kadar kredi vade seçeneği

- Ertesi gün ödeme alma

- Satış takibi ve analiz raporlama

- Çağrı merkezi ile tam destek

Bankaların ya da finansman kuruluşlarının her biriyle tek tek yapacağınız servis entegrasyonu yerine, tek bir entegrasyonla müşterilerinize alışveriş kredisi ile yöntemini sunabilir ve hızlıca ödeme alabilirsiniz."

Kredi ile Ödeme Geçidi'ne nasıl sahip olabilirim?

Kredi ile Ödeme Geçidi hizmetini kullanabilmeniz için şirket sahibi olmanız ve bir e-ticaret web sitenizin olması gereklidir. Siz de şirket sahibiyseniz ve e-ticaret yapacağınız web siteniz hazır ise hemen Kredi ile Ödeme Geçidi'ne başvurabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra Kredi ile Ödeme Geçidi kullanıcı bilgilerini sizinle paylaşacağız. Web sitenize Kredi ile Ödeme Geçidi entegrasyonunu yapabilmeniz için gerekli yönlendirmelere Geliştirici Sayfası'ından ulaşabilirsiniz.

Web sitem olmadan veya yapım aşamasındayken Kredi ile Ödeme Geçidi’ni kullanabilir miyim?

Kredi ile Ödeme Geçidi ürününü kullanabilmeniz için tüm ürünlerinizin ve fiyat bilgilerinin yer aldığı kullanıma hazır ve şartları sağlayan bir web siteniz olmalı. Web sitenizin açık ve tamamlanmış olması önemlidir. Web siteniz henüz aktif değil, yapım veya test sürecinde ise başvurunuz değerlendirilemez. Kredi ile Ödeme Geçidi sahibi olabilmeniz için web sitenizin taşıması gereken şartları "Başvuru" sekmesinin altındaki "Başvuru Şartları" başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Kredi ile Ödeme Geçidi’nde vade seçenekleri nedir?

Anlaşmalı banka ve finansman kuruluşlarımız 36 aya varan vade seçenekleriyle kredi teklifleri sunmaktadır. Ancak tablet, cep telefonu gibi BDDK’nın vade kısıtı uyguladığı özel ürünler için sınırlandırılmış vade seçenekleri sunulur.

Müşteri birden fazla bankaya kredi başvurusu yapabilir mi?

Müşterileriniz aynı anda birden fazla banka ve finansman kuruluşuna tek bir seferde sepetteki ürünü için kredi başvurusu yapabilir. Başvuru ardından kredi teklifleri tüm vadelerle tek bir ekranda görüntülenir. Özelleştirilen deneyimle vade aralık seçim sekmeleriyle, vade ve toplam ödeme kıyaslaması yapabilir.

Müşteri kredi kullanmak için seçim yaptığı bankanın müşterisi mi olmalıdır?

Müşteri başvuru yapmak için bankanın ya da finansman kuruluşunun müşterisi olmak zorunda değildir. Ancak kredi kullanmak için banka ve finansman kuruluşunun müşterisi olmalıdır. Eğer müşteri değilse, banka kanallarıyla müşteri olup ardından Kredi ile Ödeme seçimiyle ilgili banka ya da finansman kuruluşunun olumlu değerlendirmesiyle kredisini kullanabilir.

Her banka aynı kredi faiz oranını mı sunar?

Her banka aynı faiz oranı sunmayabilir. Müşteriye sunulan faiz oranları bankan ve finansman kuruluşlarının kredi risk politikalarınca belirlenir.

Bankaların kredi faiz oranlarını işletmeme özel özelleştirebilir miyim?

Banka ve finansman kuruluşları dönemsel, anlaşmalı firma ve ürüne göre faiz oranını farklılaştırabilir.

Çalışmak istemediğim bankanın kredi ile ödeme seçimini göstermek istemediğimde bunu yapabilir miyim?

Çalışmak istemediğiniz bankayı Tosla İşim panelinizde İş Yeri Bilgilerim > Kredi Banka Bilgilerim menü seçimlerinde bulunan banka listesinden isterseniz kaldırabilir ya da fikriniz değiştiği zaman tekrar ekleyebilirsiniz.

Kredi ile Ödeme Geçidi yöntemi için yeni bankalarla anlaştığında yeni bir entegrasyon yapmalı mıyım?

Kredi ile Ödeme Geçidi ürününe yeni banka eklendiğinde yeni bir entegrasyon yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Kredi ile Ödeme Geçidi yöntemi için yeni bankalarla anlaştığı bilgisini alabilecek miyim?

Kredi ile Ödeme Geçidi ürününe yeni banka eklendiğinde size SMS ile bilgi verilecektir. Ayrıca Tosla İşim panelinizde İş Yeri Bilgilerim > Kredi Banka Bilgilerim menüsünde yeni eklenen banka ve finansman kuruluşu bilgilerine erişebilirsiniz

Sanal POS ya da Linkle Ödeme ürünlerine başvurduğumda Kredi ile Ödeme Geçidi ürününü kullanabilecek miyim?

Hayır, bunun için yeni başvuru yapmanız ya da Tosla İşim temsilcinize ulaşarak talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

Tosla işim uygulamasını indir, ödeme almaya hemen başla.
  • QR okut indir

    QR okut indir