İptal

İptal nedir?

Satış ardından aldığın ödeme işlemini aynı gün içinde, gün sonu raporu almadan iptal edebilirsin. İşlemi aynı gün içinde iptal ettiğinde işlem müşterinin kredi kart hesabına ve ekstresine yansımaz.

İade nedir?

İade, yaptığın satışın ardından ödeme işlemi tamamlanıp gün sonu raporu alınmış işlemler için geçerlidir. İade işlemi kart müşterisinin hesabına ve ekstresine bir borç bir de alacak kaydı olarak yansır.

Satış işlemini nasıl iptal ya da iade edebilirim?

İptal ve iade işlemleri için Tosla İşim Üye İş yeri Paneli’ne giriş yaptıktan sonra ‘’İşlemler’’ sekmesine tıklayın, ilgili işlem üzerinde bulunan iptal seçeneğine tıklayarak, işlemin iptal ya da iadesini gerçekleştirebilirsin. Eğer satış işlemi aynı gün yapıldıysa iptal, önceki günlere ait bir işlem ise iade olacaktır.

Kısmi iade yapabilir miyim?

Elbette. İade işlemini kısmi olarak yapabilirsin. Üye İş yeri Paneli üzerinden iade işlemini yaparken tutarı toplam tutardan daha düşük girip kısmi iade yapabilirsin.

Yaptığım iptal ya da iade işlemleri için bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır, yaptığınız iptal veya iade işlemleri için herhangi bir ücret ödemen gerekmez.

Yaptığım iptal ya da iade tutarı müşterime ne zaman ulaşır?

Yaptığınız iptal işlemi aynı gün müşterine ulaştırılır. İade işlemi ise kart sahibinin müşterisi olduğu bankaya göre değişiklik gösterir. İade işleminde yasal süre kredi kartları için en fazla 14, banka kartları için ise 30 gün olarak belirlenmiştir.

İade için yeterli bakiyem bulunmuyor, iademi nasıl gerçekleştireceğim?

İade için bakiyen yoksa işlemi gerçekleştirirken karşına çıkan uyarıda yer alan tutarı belirtilen IBAN aracılığıyla hesabımıza iletebilirsin. Ardından ilettiğin tutarı iş yerine bakiye olarak yükleyip iade işlemini gerçekleştirmeni sağlarız.

İptal ya da iade işlemini müşterinin ödeme yaptığı karttan farklı bir karta veya nakit olarak yapabilir miyim?

İptal ve iade işlemi kesinlikli işlemin yapıldığı karta yapılmalıdır. Kart müşterisinden gelen taleple farklı bir karta, isme ya da banka hesabına EFT veya havale olarak ödeme yapmamalısın.