Tosla hakkında her şey

Açık Bankacılık

Açık Bankacılık Nedir?

Açık bankacılık, kullanıcılara tüm hesaplarını bir arada görebilme imkanı sunmak adına ve tamamen kullanıcıların izni dahilinde, bankalarda bulunan finansal verilerin üçüncü parti hizmet sağlayıcılar ile güvenli bir şekilde paylaşılmasına imkân sunan bir hizmet modelidir. Açık bankacılık sayesinde bankalarda bulunan vadesiz TL ve döviz hesaplarını Tosla’da görüntüleyebilirsin. Hatta ilgili hesapların arasında ödeme işlemi başlatabilirsin.

Açık Bankacılık ile bankaların hangi bilgilerini Tosla’da görebilirim?

Açık Bankacılık servisleriyle eklenen hesaplarının; hesap bakiyesi, hesap türü, hesap adı, IBAN numarası, hesabın bağlı olduğu şube adı, hesap hareketleri bilgilerini görüntüleyebilirsin.

Açık Bankacılık ile banka hesaplarımı Tosla’ya nasıl ekleyebilirim?

Tosla uygulamasına giriş yaparak ana ekran üzerinden Sen sekmesini seçmelisin. Sen sekmesini seçtiğinde Tosla bakiyeni ve +Yeni Hesap Ekle seçimini göreceksin. +Yeni Hesap Ekle seçiminle Açık Bankacılık hizmeti alacağın banka listesini görüntüleyeceksin. Hesaplarını görüntülemek istediğin banka seçimi yaptığında açılan ekranda Hesap Görüntüleme Periyodu ve Geçiş İşlem Görüntüleme periyodlarını seçmelisin. Ayrıca aynı ekranda AKÖde KVKK Aydınlatma metnini de görüntüleyebilirsin. İlgili seçimleri yaptığında seni bankaya yönlendireceğimiz bilgilendirme ekranında bulunan Devam Et buton seçiminle, ilgili bankanın uygulamasına yönleneceksin. Banka uygulamasına giriş yaparak görüntülemek istediğin hesaplarını seçip onay verdiğinde hesap bilgilerin kısa süre içinde Tosla’da görüntülenmiş olacak.

Açık Bankacılık ile eklediğim hesaplar arasında ödeme emri başlatma işlemini nasıl yapabilirim?

Tosla uygulamasına giriş yaptıktan sonra Tosla Topunu seçtiğinde Gönder sekmesinde Hesaplarım Arasında adımını görüntüleyeceksin. Bu adımı seçtiğinde Gönderen ve Alıcı çoklu seçim alanlarında, daha önceden eklediğin banka hesaplarını görüntüleyebilirsin. Ödeme emri başlatacağın gönderen ve alıcı hesaplarını seçtiğinde bir sonraki ekranda ödeme emri başlatacağın tutarı girmeli ve transfer tipini seçmelisin. İlgili seçimleri tamamladığında seni bankaya yönlendireceğimiz bilgilendirme ekranında bulunan Devam Et buton seçiminle, ilgili bankanın uygulamasına yönleneceksin. Banka uygulamasına giriş yaparak Tosla uygulamasından başlattığın ödeme emri talimatına onay verdiğinde, işlem gerçekleşmiş olacak ve Tosla ön yüzünde işlem sonuç ekranını görüntüleyeceksin.

Açık Bankacılık servisiyle eklenen hesaplarımda işlem limiti var mı?

Açık Bankacılık servisleriyle eklenen hesaplardan başlatacağın ödeme emri talimatlarında ancak ve sadece ilgili bankanın işlem limitleri geçerli olacaktır.

Tosla uygulamasını indir, alışveriş yap, kazan, daha çok eğlen!
  • QR okut indir

    QR okut indir