Tosla hakkında her şey

Tosla Ailem

Tosla Ailem nedir?

Tosla Ailem, 13- 18 yaş arası kullanıcılara ve velilerine yönelik işlemlerden oluşur. 13- 18 yaş arası kullanıcılar velisinden izin alarak Tosla hesaplarını kullanabilir, işlemlerini yapabilir. Ebeveyn de çocuğunun kullanım onayını verebilir, bakiyesini görüntüleyebilir veya harçlık gönderebilir.


13- 18 yaş arasındaysan kolayca velinin onayını alarak Tosla’daki işlemler dünyasına adım atabilirsin. Önce Tosla’ya kayıt ol, kimlik bilgilerini gir. Velinin Toslamana izin vermesi için kolay ve basit onay adımını gönder. Üstelik ebeveyninin Toslalı olmasına bile gerek yok. Velin Toslalı ise uygulama içerisinden, Toslalı değilse SMS ile onay isteğin ona gönderilecek. Velinin onayını aldıktan sonra ailenden ya da başkalarından harçlık isteyebilir, para yükleyebilir, alışverişlerde kullanabilirsin.


Eğer 13-18 yaş arasında bir çocuğun varsa veya yasal temsilcisi isen Toslalı olmak için senden izin isteyebilir. Toslalı bir veliysen Tosla uygulamasında bildirimler kısmına gelen “Veli İzni” bildirimini tıklayarak onaylabilirsin. Eğer Toslalı değilsen sana gelen SMS’teki linki ve adımları takip ederek onaylayabilirsin. Çocuğun istediği izni onayladığında Toslada işlem yapmaya başlayabilir. Eğer sen de Toslalı olmak istersen kayıt olduktan sonra Profil/Tosla Ailem adımından çocuğunun bakiyesini takip edebilir ve ona kolayca haçlık gönderebilirsin.

Velim/yasal temsilcim dışında birinden onay isteyebilir miyim?

13-18 yaş arasındaysan Kimlik Paylaşım sisteminde kayıtlı olan Yasal Temsilcin/lerine onay için gönderebilirsin. Yasal temsilcin dışında kişiler ile onayların tamamlanamaz.

Velimin/yasal temsilcimin onayı olmadan işlem yapamaz mıyım?

18 yaşından küçüksen veli/yasal temsilcinin onayı olmadan Toslanın tüm işlemlerinden faydalanamazsın. Yasal temsilci onayın tamamlandıktan sonra Tosla’da belirli limitler ile işlemlerini özgürce yapabilirsin.

Tosla uygulamasını indir, alışveriş yap, kazan, daha çok eğlen!
  • QR okut indir

    QR okut indir