Tosla hakkında her şey

Tosla Kart

Tosla Kart nedir?

Tosla Kart, Tosla hesabındaki bakiyeni dijital ya da mağaza ödemelerinde kullanmanı sağlayan, ön ödemeli bir kart. Tosla'nda ne kadar varsa, Tosla Kartı'ında da o kadar var.

Tosla Kart’ı kimler edinebilir?

12 yaşından büyüksen, Tosla Kart sahibi olabilirsin!

Tosla Kartı'mı her yerde kullanabilir miyim?

Evet! Tosla Kart, "MasterCard" logosuna sahip, yani MasterCard'ın geçerli olduğu her yerde kullanabilirsin. Hem Türkiye'de hem de yurtdışı alışverişlerinde.

Tosla Kartı'mı nereden alabilirim?

Tosla Kart'ını CarrefourSA, Teknosa, D&R mağazalarından, ŞOK Marketler’den, Yemeksepeti Banabi’den, Kidega'dan, Help Steps uygulamalarından, Hepsiburada’dan ve Zorlu PSM otomatlarından satın alabilirsin. Buradan alacağın kartlar anonim olacak, yani üzerinde ismin yazmayacak sadece kart numarası yazacak. Kartının üzerinde ismin de olsun, kartın sana özel olsun istersen Tosla uygulamasına gir ve profiline tıkla. "Kart Başvurusu" butonuna tıklayarak, başvurunu bize gönder ya da Tosla web sitesi üzerinden başvurunu yap, biz de en kısa zamanda kartını kurye ile sana ulaştıralım.

Kaç tane Tosla Kart alabilirim?

Bir tane. Tosla Kart, Tosla'ndaki bakiyeni kullanmanı sağlayan ön ödemeli bir kart olduğu için hesabına bağlı yalnızca bir tane kartın olabilir.

Tosla Kart ücretli mi?

Tosla Kart'ını CarrefourSA, Teknosa, D&R mağazalarından, ŞOK Marketler’den, Banabi uygulamasından, Hepsiburada’dan ve Zorlu PSM otomatlarından satın alabilirsin Tosla Kart’ın ismine özel olsun istersen de Tosla uygulamasından veya web sitesinden 20 TL ücret ödeyerek satın alabilirsin. Üstelik Tosla Kart’ın kullanım ücreti de yok!

Tosla Kartı'mı nasıl kullanmaya başlayacağım?

Tosla Kart’ın var mı? Süper! Uygulamada profiline git ve ‘Tosla Kart’ın var mı’ sorusuna tıkla. Kartının arkasındaki QR kodu okut ya da altındaki kodu klavyeyi kullanarak gir. Şifreni belirle ve toslamaya başla! Dilersen "Ayarlar" menüsündeki "Kart Şifre Belirleme" bölümünü kullanarak da şifreni belirleyebilir ya da sonrasında değiştirebilirsin.

Tosla Kart'ıma nereden para yükleyebilirim?

Tosla Kart'ındaki bakiyenle Tosla hesabındaki bakiyen aynı şey. Tosla hesabına yüklediğin para, anında Tosla Kart'ında. Tosla’na 53.000’den fazla noktadan para yükleyebilirsin. İster Akbank ATM’lerinden referans kod ile, ister diğer tüm ortak ATM’lerden Tosla Kart ile, istersen de CarrefourSA, Teknosa mağazalarından ve ŞOK Marketler'den 1 TL işlem ücreti ödeyerek kolayca para yükleyebilirsin. Herhangi bir bankadaki hesabından ya da banka kartından da kolayca para yükleyebilirsin. Detaylar için “Tosla Hesabına Para Yükleme” sorularına bakabilirsin. Limitlerin yine geçerli. 

Tosla Kart'ımın bakiyesini nasıl görebilirim?

Tosla hesabınla Tosla Kart'ının bakiyesi aynı. Yani Tosla'ya girdiğinde Tosla hesabına, yani kartına ait bakiyeyi rahatça kontrol edebilirsin. Tosla Kart'ınla yaptığın işlemleri yine Tosla'daki "Sen" sekmesinden takip edebilirsin.

Tosla Kart'ımla para çekebilir miyim?

Tabii ki! Hem de tüm ortak ATM'lerden hem de ücretsiz. Ortak ATM’leri tanımak zor değil, bu ATM’nin üstünde tüm bankaların kartları için kullanılabileceği yazar. Hatta bazılarında “Ortak ATM” bile yazar.Tabii, Tosla limitlerin burada da geçerli.

Kartım kayboldu / çalındı. Ne yapmalıyım?

Hiç sorun değil. Hemen Tosla uygulamasından ya da 7/24 açık 08504770867 Tosla Destek ekibimizi arayarak kartını iptal ettir. Tosla içinden kartını iptal ettirmek için uygulamaya gir, profiline git. Tosla Kart’ının üzerindeki “Kart Bilgileri”ne tıkla. Bu menü altından kartını iptal edebilirsin. Kayıp kartını iptal ettirmeyi sakın unutma, yoksa kartından yapılan harcamalardan sen sorumlu olursun. Kartından senin dışında birinin harcama yaptığını düşünüyorsan hemen Harcama İtiraz Formu'nu doldurarak bize ilet.

Kartımın son kullanma tarihi geçti, ne yapmalıyım?

Kullanma tarihi dolan bir kart, artık kullanılamaz. Kartını dilediğin gibi imha edebilirsin. Kartının son kullanma tarihi dolmadan önce sana bilgilendirme mesajı göndereceğiz. Kartını yenilemek için anlaşmalı mağazalardan veya Tosla uygulamasından yeni bir kart talebinde bulun, kartsız kalma.

CVV yani kart güvenlik kodu nedir?

Tosla Kart'ınla internet üzerinden alışveriş yapacağın zaman senden istenecek bilgilerden biri kartının arka yüzünde bulunan 3 haneli CVV yani Kart Güvenlik Kodu olacak. CVV kodunu mutlaka doğru gir, eğer 3 kere yanlış girersen kartın bloke olur.

Kartımla yurtdışında da işlem yapabilir miyim?

Tabii ki! Dövizle yaptığın işlemleri USD (Amerikan Doları) cinsinden değerlendiriyoruz, Akbank Günlük Gişe Döviz Satış Kuru üzerinden TL'ye çeviriyor ve Tosla bakiyenden düşüyoruz.

Kartımla 3D Secure işlem yapabilir miyim?

Elbette! Bu güvenli alışveriş yöntemini biz de destekliyoruz. Ödemeni bu yöntemle yapmak istediğinde Tosla'da kayıtlı cep telefonuna SMS gönderilir, gelen kodu alışveriş yaptığın sitede açılan ilgili bölüme girdiğinde ödemen onaylanır.

Tosla Kartı'mı nasıl kapatabilirim?

Tosla içinden kartını iptal ettirmek için uygulamaya gir, profiline git. Tosla Kart’ının üzerindeki “Kart Bilgileri”ne tıkla. Bu menü altından kartını iptal edebilirsin. Dilersen her gün  09.00- 18.00 arasında 08504770867 Tosla Destek ekibimizi ara, biz yardımcı olalım!

Tosla uygulamasını indir, alışveriş yap, kazan, daha çok eğlen!
  • QR okut indir

    QR okut indir