Tosla hakkında her şey

Tosla'ya Giriş

Tosla’yı nasıl kullanmaya başlayabilirim?

Tosla'yı kullanmak için tek yapman gereken uygulamayı telefonuna indirmek ve kayıt olmak. Bu kadar basit! Cep telefonu numarası, e-posta adresi, doğum tarihi ve kimlik numarası bilgilerini gir ve doğrula, şifreni belirle. Artık sen de bir Toslalısın, toslamaya hazırsın!

Rehber erişim iznini neden istiyorsunuz?

Rehber erişim izni arkadaşlarını Tosla’da kolayca bulabilmen için, arkadaşlarının numaralarını teker teker yazmak zorunda kalma diye. Rehber erişim izni verdiğinde Tosla’daki rehber ikonuna tıklayarak rehberindeki arkadaşlarını hızlıca bulabileceksin! Bütün arkadaşlarını Tosla'ya eklemeyeceğiz, merak etme!

Tosla şifremi hatırlamıyorum ne yapmalıyım?

Hiç sorun değil. Tosla'na gir ve şifreni yenile. "Şifremi Unuttum" butonuna tıkla, bilgilerini doğrula ve ta taaa! Yeni şifreni seçmeye hazırsın. Tabii güvenlik her şeyden önce gelir. Başka birisi senin şifreni değiştiremesin diye işlemi yapanın sen olduğundan emin olmamız gerek. Bunun için de Tosla'ya kayıtlı e-posta adresine doğrulama e-postası, cep telefonuna ise doğrulama SMS'i gelecek. Doğrulama adımlarını tamamladıktan sonra yeni şifreni belirleyebilirsin.

Tosla şifrem kitlendi, şimdi ne olacak?

Tahmin edelim, üst üste hatalı giriş yaptın değil mi? Olsun, sorun değil. "Şifremi Unuttum" linkine tıkla, hemen yeni bir şifre al. Tabii güvenlik her şeyden önce gelir. Başka birisi senin şifreni değiştiremesin diye işlemi yapanın sen olduğundan emin olmamız gerek. Bunun için de Tosla'ya kayıtlı e-posta adresine doğrulama e-postası, cep telefonuna ise doğrulama SMS'i gelecek. Doğrulama adımlarını tamamladıktan sonra yeni şifreni belirleyebilirsin.

Cep telefonu numaram/E-posta adresim değişirse ne yapacağım?

Cep telefonu numaram değişirse ne yapacağım?

Hiç sorun değil, hemen bize ulaş cep telefonu bilgini sistemlerimizde güncelleyelim. Tosla'daki Canlı Destek’e tıklayarak ya da 08504770867 Tosla Destek ekibimizi arayarak bize ulaşabilirsin. Dilediğin zaman tosladestek@tosla.com adresine e-posta gönderebilir, ya da internet sitemizdeki iletişim formumuza yazarak talebini iletebilirsin.

E-posta adresim değişirse ne yapacağım?
Hemen Tosla'nı aç, profiline gir, "Düzenle"  butonuna tıkla. Bu bölüm kişisel bilgilerini değiştirebileceğin alan. İsmini, soyadını, cep telefonunu ve/veya e-posta adresini kolayca değiştirebilirsin. Tabii güvenlik her şeyden önce gelir. Başka birisi senin bilgilerini değiştiremesin diye işlemi yapanın sen olduğundan emin olmamız gerek. Bunun için de Tosla'ya kayıtlı e-posta adresine doğrulama e-postası göndereceğiz. Doğrulama adımını tamamladıktan sonra bilgilerini değiştirebilirsin.

Farklı bir cep telefonu operatörüne geçersem ne olur ?

Tosla Kart'ın yoksa cep telefonu bilgilerini güncellemen yeterli, bunun için ‘‘Cep telefonu numaram değişirse ne yapacağım?’’ sorusuna bak! Eğer aktif bir Tosla Kart'ın varsa, operatorün değiştiğinde kartının güvenliğini sağlayabilmek için SIM kartını bloke ediyoruz. Blokeyi kaldırmak için hemen 08504770867  Tosla Destek ekibimizi ara ve bize haber ver. Blokeni kaldırmak için süreci başlatalım. Bizi aramayı unutursan sorun değil, bloke durumu 90 gün içinde otomatik olarak kalkar.

Tosla bakiyemi nasıl görüntüleyebilirim?

Tosla bakiyeni uygulama içerisinden görüntüleyebilirsin. Tosla bakiyenin altında “Nakit Bakiye” ve “Alışveriş Bakiyesi” olmak üzere iki bakiye bulunur. Nakit bakiye, başka bir bankadan Havale/EFT ile Tosla hesabına gönderdiğin, banka kartıyla yüklediğin veya fiziksel olarak ATM’den ya da üye kuruluşlardan yaptığın para yüklemeler ve Tosla içerisinde aldığın tüm toslamalardan oluşur. Nakit bakiyeni  Tosla kart ile yapacağın tüm fiziksel ve internet alışverişlerinde, QR kod ve mobil temassız olarak yapacağın tüm alışverişlerinde, uygulama içerisinde yapacağın ödemelerde kullanabilir, banka kartına veya hesabına çekebilir, IBAN veya Tosla ile para gönderip, ATM’den çekebilirsin.

Alışveriş bakiyesi, kredi kartıyla Tosla’ya yüklediğin ve kampanyalardan kazandığın Tosbacklerden oluşur. Alışveriş bakiyeni sadece Tosla kartın ile yapacağın tüm fiziksel ve internet alışverişlerinde kullanabilir, QR kod ve mobil temassız olarak ödemelerini tamamlayıp, uygulama içerisindeki ödemelerde kullanabilirsin.

Tosla'da nasıl sosyalleşeceğim?

Tosla’nın en güzel yanı arkadaşlar! Burası da arkadaşlarının işlemlerini görebileceğin sosyal bir alan. Tosla'da yapılan işlemler senin seçimine göre burada görüntülenir. Bu paylaşımları beğenebilir, arkadaşlarına yorum yazabilir, sana yazılan yorumlara cevap verebilirsin.

"Herkes" sekmesinde tüm Toslalıları görebilirsin. "Arkadaşlar" sekmesi ise sadece senin arkadaşlarının olduğu bir alan. "Sen" sekmesinde ise yalnızca senin görülmesini istediğin işlemler listelenecek.

Tosla'da bir arkadaşına para gönderdiğinde ya da bir arkadaşından para istediğinde, bunu diğer arkadaşlarınla da paylaşabilirsin. İşlemini gerçekleştirirken Tosla sana bu işlemi nerede paylaşmak istediğini soracak. Ayarlar menüsünden de varsayılan paylaşım seçimini belirleyebilirsin.

En eğlenceli açıklamayı sen yaz, beğenileri kap!

Yaptığım tüm işlemleri nereden görebilirim?

Yaptığın tüm işlemler, Tosla'da ana sayfada "Sen" sekmesinin altında listelenir. Para yükleme, çekme, gönderme, isteme, harcama... Hepsi burada. Hem de açıklamalarıyla. Dilersen "Gelen", "Giden" ve "Tümü" başlıklarını kullanarak para giriş ve çıkışlarını filtreleyebilirsin.

Tosla'da yaptığım işlemlerden ücret/komisyon alıyor musunuz?

Tosla ile arkadaşlarına para göndermek ve arkadaşlarından para istemek ücretsiz. Yani bedava! Üstelik Akbank ATM'lerinden, herhangi bir bankadaki hesabından ya da banka kartından ücretsiz yükleme yapabilir, yine tüm Akbank ATM'lerinden paranı ücretsiz çekebilirsin. İstersen de Teknosa, CarrefourSA mağazalarından ve ŞOK Marketler’den 1 TL işlem ücreti ödeyerek kolayca para yükleyebilirsin. Tosla Kart'ın mı var? Onun da borcu yok, aylık kullanım ücreti yok. Akbank ATM’lerinden referans ve QR kod ile diğer tüm ortak ATM’lerden de Tosla Kart'ın ile ücretsiz para yatırabilir, yine tüm banka ATM’lerinden Tosla Kart'ın ile ücretsiz para çekebilirsin. Tüm ücret bilgilerini topluca görmek istersen "Ücretler ve Limitler" sayfamıza göz atabilirsin.

Tosla işlem limitim nedir?

Tosla'nın bazı limitleri var elbette. Kullanabileceğin işlem limitlerini öğrenmek için web sitemizden "Limitler ve Ücretler" sayfasına göz atabilirsin.

Limitlerimi nasıl arttırabilirim?

Limitler sana yetmediyse artırmak mümkün! Tosla dijital kimlik doğrulama ile “Doğrulanmış Toslalı” ol ve limitlerini artır. Yeni limitlerini görmek için “Limitler ve Ücretler” sayfasına göz atabilirsin.

Tosla ''Doğrulanmış Toslalı'' ne demek ?

Tosla dijital kimlik doğrulama adımlarını tamamladığında “Doğrulanmış Toslalı” olursun ve işlem limitlerin artar. Aslında durum şöyle: Mevzuat gereği Tosla’da seni daha yakından tanıyabilmemiz için kimlik, adres ve meslek bilgilerine ihtiyacımız var. Sen de kendine ait bilgilerle dijital kimlik doğrulama adımlarını tamamladığında seni Tosla’da “doğrulanmış” kullanıcı kabul ediyoruz ve işlem limitlerini artırıyoruz.

Tosla hesabımı kapatmak istersem nasıl yapacağım?

Gitmeni hiç istemeyiz ama hesabını kapatmak istersen 08504770867 Tosla Destek ekibimizi arayabilirsin. Hesabını kapatmak için tüm paranı çekmen gerektiğini unutma. Ve elbette yeniden Toslalı olmak istersen hiç çekinme, her zaman bekleriz!

Tosla’da birini engelleyebilir miyim?

Bu kişi seni veya arkadaşlarını rahatsız ediyorsa tabii ki. Engellemek istediğin kullanıcının profiline git, sağ üst köşedeki üç noktaya tıkla. Burada Profili paylaş ve Kullanıcıyı engelle seçeneklerini göreceksin. Kullanıcıyı engelle dediğinde artık bu kullanıcı senin aktivitelerini göremeyecek, sen de onun aktivitelerini göremeyeceksin. Bu kişiyi engellediğinde ayrıca bu kişiye para gönderemeyecek, bu kişiden para isteyemeyeceksin. Aynı şekilde o da sana para gönderemeyecek veya senden para isteyemeyecek. Birisi seni engellediğinde de aynı kurallar geçerli.

Dilediğin zaman bu kişinin profiline giderek engelini kaldırabilirsin. Engellediğin kişilerin listesini görmek için Profilin’e git ve Hesap Ayarları’na tıkla. Güvenlik ve Gizlilik bölümü altında Engellediğin Kişiler’i göreceksin. Bir kişinin engelini buradan da kaldırabilirsin. Bir arkadaşın seni engellemiş ise, engelini kaldırması için arkadaşınla konuşmalısın.

Tosla'da birini engellediğimde ne olur?

Tosla’da birini engellediğinde artık bu kullanıcı senin aktivitelerini göremez, sen de onun aktivitelerini göremezsin. Bu kişi ile para alış verişinde de bulunamazsın. Bu kişiye para gönderemez, bu kişiden para isteyemezsin. Aynı şekilde o da sana para gönderemez veya senden para isteyemez. Birisi seni engellediğinde de aynı kurallar geçerli.

Dilediğin zaman bu kişinin profiline giderek engelini kaldırabilirsin. Engellediğin kişilerin listesini görmek için Profilin’e git ve Hesap Ayarları’na tıkla. Güvenlik ve Gizlilik bölümü altında Engellediğin Kişiler’i göreceksin. Bir kişinin engelini buradan da kaldırabilirsin. Bir arkadaşın seni engellemiş ise, engelini kaldırması için arkadaşınla konuşmalısın.

Bir kişinin benden para istemesine nasıl engel olabilirim?

Eğer bir kişinin senden para istemesine engel olmak istiyorsan o kişiyi engelleyebilirsin. Birini engellediğinde o kişi sana para gönderemez ya da senden para isteyemez. Bunun için engellemek istediğin kullanıcının profiline git, sağ üst köşedeki üç noktaya tıkla. Kullanıcıyı engellediğinde artık bu kişi senden para isteyemeyecek. Diğer detaylar için ‘‘Tosla’da birini engellediğimde ne olur?’’ sorusuna bak!


Tosla ile ilgili sorularımı kime sorabilirim?

Bize ulaşmak çok kolay. Dilersen Tosla'daki Canlı Destek butonunu kullanabilirsin. Tosla Hizmet Elçilerimiz sana yardımcı olmak için her gün 09.00-18.00 arasında orada. İstersen 08504770867 Tosla Destek ekibimizi arayarak da merak ettiğin her şeyi sorabilirsin. Web sitemizi çok beğendiysen burada da bir iletişim formumuz var!

Tosla Ekibi’ne nasıl ulaşırım?

Bize her gün sabah 09.00-18.00 aralığında Tosla’ya girerek Canlı destek üzerinden veya çağrı merkezimizden ulaşabilirsin

Tosla uygulamasını indir, alışveriş yap, kazan, daha çok eğlen!
  • QR okut indir

    QR okut indir