Masterpass Kullanım Şartları


Giriş

  Masterpass™ by Mastercard ("Masterpass"), Mastercard Europe SA ("Mastercard") tarafından sunulan ve seçtiğiniz ödeme ve teslimat bilgilerinizi uygun ve güvenli bir yerde ("Masterpass by Mastercard," veya "Masterpass") toplayan, talebiniz üzerine sözkonusu bilgiyi web sitelerinde, mobil sitelerde veya akıllı telefon uygulamalarında Masterpass ödeme işareti ("Masterpass Checkout Butonu") taşıyan çevrimiçi firmalara (herbiri "Masterpass Firması") aktaran bir dijital ödeme hizmetidir.

  İşbu Kullanım Şartları ("KŞ") ve Masterpass Gizlilik Bildirimi ("Gizlilik Bildirimi"), Mastercard ile aranızdaki bir yasal sözleşmedir. İŞBU KŞ VE GİZLİLİK POLİTİKASINI KABUL ET SEÇENEĞİNE TIKLANMASINI İÇEREN, MASTERPASS İNTERNET SAYFASI ÜZERİNDEN MASTERPASS’E KAYIT OLMAKLA, İŞBU KŞ'DE VE GİZLİLİK BİLDİRİMİNDE YER ALAN TÜM ŞART VE KOŞULLAR İLE MASTERPASS İLE İLGİLİ İŞBU KŞ'DE TANIMLANDIĞI ÜZERE MASTERCARD TARAFINDAN SİZE ZAMAN ZAMAN SUNULABİLECEK DİĞER KURAL, İLKE VE PROSEDÜRLERİ KABUL ETMEKTESİNİZ. 

  "Siz" (ve bunun türevleri) şahsen sizi, işbu KŞ'yi bir şirket veya diğer bir tüzel kişilik adına kabul ediyorsanız o tüzel kişiliği ifade eder. 18 yaşından büyük olduğunuzu ve hukuken bağlayıcı sözleşme akdetme ehliyetine sahip olduğunuzu beyan ve tekeffül etmektesiniz. Eğer işbu KŞ'yi bir şirket veya diğer bir tüzel kişilik adına akdediyorsanız, ayrıca; (i) sözkonusu tüzel kişiliği ilzama yetkili olduğunuzu, (ii) sözkonusu tüzel kişiliğin faaliyet yürüttüğünüz yargı dairesinde ticaret yapmaya yetkili olduğunu, ve (iii) sözkonusu tüzel kişiliğin size ait Masterpass hesabı kullanan tüm çalışan, yetkili, acente ve diğer temsilcilerinin sözkonusu hesaba erişebilmek ve size ait Masterpass hesabını kullanarak işlem yapmak üzere usulüne uygun olarak yetkilendirildiklerini kabul ve beyan etmektesiniz.

  İşbu KŞ'yi kabul etmiyorsanız, Masterpass’e kaydolamaz, Masterpass ile ödeme seçeneğini kullanamazsınız.

İçerik

 • Masterpass Hesabınızın Kurulumu
 • Hesap Bilgilerinizin Korunması
 • Masterpass Hesabınızın Kullanımı
 • Anında Digital Kredi Ürününün Kullanımı
 • Masterpass Firmasınca Sunulan Ürün ve Hizmetler
 • Ödeme Bilgilerinizin Kullanımı
 • İşlemlere İlişkin Konuların Çözümlenmesi
 • Lisans Verilmesi
 • Cep telefonu Mesajları, Lokasyon bazlı Bilgi ve Mobil Uygulamaların Kullanımı
 • Masterpass Üzerinde Değişiklikler
 • Geri Bildirim
 • Mülkiyet ve Haklar
 • Üçüncü Şahıs Web Siteleri 
 • Gizlilik
 • Beyanlarınız
 • Tazminat
 • Garantilerin Reddi
 • Sorumluluğun Sınırlandırılması
 • Sözleşmenin Sona Erdirilmesi
 • Müşteri Hizmetleri ve İrtibat Bilgileri
 • Çeşitli Hükümler
 • Ek - Kullanıcı Kılavuzu
 • Masterpass Hesabınızın Kurulumu

Masterpass Hesabınızın Kurulumu

  Masterpass kayıt sayfalarında istenen, geçerli bir e-mail adresi ve cep telefonu numarası, güvenlik sorusu/yanıtı, karşılama mesajı ve şifre ("Giriş Bilgileri") gibi bilgileri Mastercard'a ileterek Masterpass’e kaydolabilirsiniz. Daha sonra, kredi kartı, banka kartı ve ön-ödemeli kartlarınıza ("Kartlar") ait ödeme bilgilerinizi (kart numarası ve geçerlilik tarihi), fatura bilgileri ve işlemle bağlantılı diğer bilgileri, tercih ettiğiniz teslimat bilgileriyle birlikte kaydedebilirsiniz. Kartlarınıza ait tüm bilgiler teslimat bilgileriniz ile birlikte, işbu KŞ'de "Ödeme Bilgileri"niz olarak anılacaktır.

  Ödeme Bilgilerinize erişim sağlamak için Masterpass'e "giriş" yapmış olmanız gerekecektir. Girişinizi Masterpass web sitesine erişim sağlayarak (doğrudan veya Masterpass Firması web sitesi üzerinden) ve sorulduğunda Giriş bilgilerinizi yazarak yapabilirsiniz veya Türkiye'de Masterpass'e entegre olan işyerleri uygulama ve kanallarından kullanabilirsiniz.


Hesap Bilgilerinizin Korunması

Masterpass hesap şifrenizi güvenli biçimde korumaktan (tabi olunan hukuk ve normlara uygun olarak) ve başkalarının işlemleri dahil Masterpass hesabınız üzerinden gerçekleşen işlemlerden dolayı sorumluluk size aittir. Masterpass hesabınızın ihlali veya yetkisiz kullanımı durumlarını ülkenizdeki Müşteri Hizmetleri numarası ile iletişime geçerek derhal Masterpass'i kullandığınız işyerine ve Mastercard'a bildirmeyi kabul etmektesiniz:

Portal: www.masterpassturkiye.com

Mastercard, eğer şifre(leri)nizin artık güvenli olmadığına inanırsa, şifre(leri)nizi değiştirmenizi isteme hakkını saklı tutar. Mastercard veya temsilcileri Masterpass hesabınızın veya ödeme bilgilerinizin, bilginiz dahilinde olsun veya olmasın, yetkisiz kullanımından doğabilecek hiç bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulmayacaktır. Öte yandan, geçerli hukuk altındaki veya işbu KŞ'de yer alan yükümlülüklerinize uygun hareket etmeyerek, Masterpass hesabınızın veya ödeme bilgilerinizin başkaları tarafından kullanımı dolayısıyla Mastercard veya diğer kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı sizin sorumluluğunuz doğabilecektir.

Tüm ödeme Bilgileri dahil ancak bununla sınırlı olmaksızın Masterpass hesabınızla ilgili bilgileri güncel ve doğru tutmanın tek sorumluluğu size aittir. MASTERCARD, TARAFINDAN SİZİN ADINIZA İLETTİĞİ ÖDEME BİLGİLERİNİN GERÇEKLİĞİNİ, GEÇERLİLİĞİNİ, DOĞRULUĞUNU VEYA EKSİKSİZ OLDUĞUNU BEYAN VEYA TEKEFFÜL ETMEZ.


Masterpass Hesabınızın Kullanımı

Detayları Masterpass hesabınızda kayıtlı Kartları kullanarak, Masterpass Firmalarından ürün ve/veya hizmet satın alabilirsiniz. Aşağıda belirtilen şartlar uyarınca, Mastercard, Ödeme Bilgilerinizi ilgili Masterpass Firmasına iletmek suretiyle sözkonusu alışverişlerde kolaylık sağlayacaktır.

Bir Masterpass Firmasından seçtiğiniz ürün ve/veya hizmetleri satın almak için ilgili Masterpass Firmasının web sitesi veya uygulamasında yer alan "Masterpass ile satın al" butonuna tıklamanız gerekecektir. Alışverişinizi tamamlamak için, Masterpass'a giriş yaparak alışverişinizi nasıl tamamlayacağınızla ilgili Masterpass Firması'nın talimatlarını takip etmeniz gerekecektir. Masterpass firmasının alışverişinizi nasıl tamamlayacağınızla ilgili talimatlarında yer alan tüm adımları tamamlayarak, Masterpass Firmasının ilgili ürün ve/veya hizmetini satın almaya onay verdiğinizi belirtmiş olmaktasınız. Mastercard, seçtiğiniz ödeme Bilgilerinizi Masterpass hesabınızla alışveriş yaptığınız ilgili Masterpass firmasına iletecektir.

Eğer Masterpass hesabınız Masterpass Firmasına 'bağlı' (Masterpass hesaplarınızı Masterpass Firmasına 'bağlamak' hakkında daha fazla bilgi için lütfen işbu KŞ'ye ek Kullanıcı Kılavuzuna göz atınız) ise, Masterpass Firmasının web sitesi veya uygulamasında yer alan "Masterpass ile Satın Al" butonuna bastığınızda, ilgili ödeme Bilgileriniz görüntülenecektir. Eğer Masterpass hesabınız söz konusu Masterpass Firmasına bağlı değilse, bu halde ödeme Bilgilerinizi görüntüleyebilmeniz için Masterpass'e giriş yapmanız veya hesabınızı Masterpass firmasında aktif duruma getirmeniz gerekecektir.

Eğer Masterpass Firması tarafınıza Hızlı ödeme imkanı sunuyorsa ve bu özelliği aktif hale getirdiyseniz ('Hızlı ödeme'ye ilişkin daha fazla bilgi için, işbu KŞ'ya ek Kullancı Kılavuzuna bakınız), Masterpass Firmasının web sitesi veya uygulamasına giriş yapmanız şartıyla, sözkonusu Masterpass firmasından alışveriş için seçtiğiniz ürün ve/veya hizmetinin ödemesini, ödeme" esnasında "Masterpass ile Satın Al"a tıklayarak tamamlayabilirsiniz. Hızlı ödeme aktif haldeyken "Masterpass ile Satın Al"a tıklamak suretiyle, Masterpass Firmasının ilgili ürün ve/veya hizmetini satın almaya onay verdiğinizi belirtmiş olmaktasınız. Mastercard, seçtiğiniz ödeme Bilgilerinizi Masterpass hesabınızla alışveriş yaptığınız ilgili Masterpass firmasına iletecektir.

Masterpass Firmasının yukarıda belirtilen hususlara göre ödeme Bilgilerinizi almasından sonra, bu alışverişi başlatarak (herzamanki gibi) işleme tabi tutacak olup Masterpass firmasından alışveriş işlemini kabul edip etmediğine dair bir onay alacaksınız.

Masterpass hesabınızın herhangi bir Masterpass Firmasına olan bağlantısını 'sonlandırabilir'siniz. (Masterpass hesaplarının Masterpass firmalarına 'bağlantı'sı hakkında daha fazla bilgi için işbu KŞ'ya ek Kullanıcı Kılavuzuna bakınız)

MASTERPASS FİRMASI TARAFINDAN SUNULAN ÜRÜN VE/VEYA HİZMETLERİN TANIMLARI VEYA KURAL VE ŞARTLARINININ DOĞRU VEYA EKSİKSİZ OLMALARINI MASTERCARD BEYAN VEYA TEKEFFÜL ETMEMEKTEDİR.


Anında Dijital Kredi Ürününün Kullanımı

"Anında Dijital Kredi", anlaşmalı Masterpass Firmaları’nda yapılan alışverişler için ödeme aşamasında, anlaşmalı olan bankalardan tarafınıza tüketici kredisi sağlanması veya taksitli ek hesap ile ödeme seçeneğinin sunulması için sağlanan bir aracılık hizmetidir. Anında Dijital Kredi ürününü kullanabilmek için bir Masterpass Hesabınız bulunması zorunludur. Anlaşmalı Masterpass Firmaları’na ait elektronik ticaret mecralarında bulunan satın alma ekranlarında bulunan “Anında Alışveriş Kredisi ile Ödeme” seçeneğini tercih ettikten sonra tüketici kredisi kullanabileceğiniz banka seçenekleri karşınıza gelecektir. Tüketici kredisi kullanmak istediğiniz bankayı tercih ettikten sonra kredi talebiniz ilgili bankaya yönlendirilecek ve banka tarafından gerçekleştirilecek kredi uygunluğu değerlendirmeniz sonucunda kredi ödeme planı ile banka ile aranızda kurulacak kredi sözleşmesi Masterpass ekranları üzerinden tarafınıza iletilecektir. Banka ile kredi sözleşmenizin kurulmasının akabinde kredi miktarınızın yatırılacağı bir sanal kart oluşturulması için onayınız alınacak, bu kart Masterpass hesabınıza kaydedilecek ve bu sanal kart üzerinden ödemeniz gerçekleştirilecektir. Bahsedilen Anında Dijital Kredi akışı içerisinde kredi uygunluğu değerlendirme, kredi tahsisi, kart oluşturulması adımlarındaki tüm hukuki ilişki ilgili banka ile sizin aranızda kurulmaktadır ve kredi tahsisi sürecine ilişkin Mastercard herhangi bir taahhütte bulunmamakta veya sorumluluk kabul etmemektedir. Talep etmiş olduğunuz tüketici kredisine dair uygunluk değerlendirmesi, bu doğrultudaki kabul ya da ret kararı, tahsis edilen tüketici kredisine ilişkin sözleşmenin ve ödeme planının hazırlanması ve kredi miktarının yatırılacağı sanal kartın oluşturulması süreçleri bizzat kredi tahsisini talep ettiğiniz bankanın kontrolünde ve sorumluluğu altında gerçekleştirilmektedir. Mastercard, Anında Dijital Kredi ürününü kullanımınız esnasında yalnızca siz, banka ve alışveriş yaptığınız Masterpass Firması arasındaki iletişimde aracılık görevi üstlenmektedir. MASTERCARD, ANINDA DİJİTAL KREDİ ÜRÜNÜNÜN KULLANIMI ESNASINDA TARAFINIZA TALEP ETTİĞİNİZ KAPSAMDA BİR KREDİ TAHSİS EDİLECEĞİNİ VEYA KART OLUŞTURULACAĞINI GARANTİ ETMEZ; BANKA TARAFINDAN SİZE İLETİLEN KREDİ SÖZLEŞMESİNDEKİ BİLGİLERİN GERÇEKLİĞİNİ, GEÇERLİLİĞİNİ, DOĞRULUĞUNU VEYA EKSİKSİZ OLDUĞUNU BEYAN VEYA TEKEFFÜL ETMEZ.

Anında Dijital Kredi ürününü kullanarak, Masterpass arayüzleri vasıtasıyla paylaşmış olduğunuz bilgilerin, kredi talep ettiğiniz banka ile paylaşılabileceğini bildiğinizi kabul edersiniz. Aynı zamanda kredi tahsisi akışı esnasında gerekli doğrulamaların yapılması amacıyla tarafınıza, bankada kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden doğrulama amacıyla kısa mesajlar iletilebilecektir.


Masterpass Firmasınca Sunulan Ürün ve Hizmetler

Masterpass vasıtasıyla Masterpass Firmasınca sunulan ürün veya hizmetin satın alınması doğrudan sizle Masterpass Firması arasındaki bir sözleşme ilişkisi olup Mastercard işbu işlemin bir tarafı değildir. Sözkonusu alışveriş tüm yönleriyle Masterpass Firması'nın şart ve koşullarına tabidir.

Masterpass bir banka hesabı olmayıp tarafınıza veya Masterpass Firmasına bir kredi sunmamaktadır.

Mastercard bahse konu alışveriş, satın alınan ürün ve/veya hizmetler veya Masterpass Firması dolayısıyla size karşı bir sorumluluk taşımamaktadır. Masterpass kullanarak Masterpass Firmasından yaptığınız alışverişe ilişkin işlemi geri almak veya geri ödeme almak istemeniz halinde, başvurabileceğiniz muhtemel rücu yollarıyla ilgili olarak aşağıdaki "İşlemlerden Kaynaklanan Sorunların çözümlenmesi" başlığına bakınız. Bununla birlikte, Masterpass Firmasından satın alınabilecek ürün ve/veya hizmetlere yahut Masterpass Firmasının bizzat kendisine yönelik olarak Masterpass Firmasından sağlanan bilgilerin doğruluğundan, eksiksiz olmasından veya güvenilirliğinden dolayı Mastercard sorumlu değildir.Masterpass Firması ürün ve/veya hizmetlerinin sizi Masterpass hesabınızla alışveriş yapmanıza imkan verecek veya bunu gerektirecek şekilde herhangi bir ürün, hizmet veya teknolojiye dahil edilmesi, sözkonusu ürün veya hizmetlere yahut bunları sunan Masterpass Firması'na yönelik Mastercard tarafından verilen bir onay, doğrulama veya garanti teşkil etmez.


Ödeme Bilgilerinizin Kullanımı

Masterpass kullanımınızın, Masterpass hesabınızda sakladığınız veya kullandığınız Kartlarınızın tabi olduğu koşul ve şartlara uygunluğunun sağlanmasından dolayı tek sorumluluk size aittir. İşbu KŞ'ye uygun olarak Mastercard tarafından iletilen ödeme Bilgilerinizi kullanarak yaptığınız alışverişlerinizden kaynaklanan ücret ve/veya borçlar ile bahsekonu işlemlerle bağlantılı olarak Kartlarınızı düzenleyen tarafın tahakkuk ettireceği ücretlerden yine siz sorumlu bulunmaktasınız. Mastercard tarafından iletilen ödeme Bilgilerinizi kullanmanızdan kaynaklı işlemlerden doğan ilgili vergileri beyan ve ödeme yükümlülüğü bizzat size ait olup bununla bağlantılı her türlü vergi mevzuatına uygun hareket etmeniz gerekmektedir.

Mastercard, ilgili ülke mevzuatlarında tanımlandığı üzere banka, para hizmetleri şirketi veya ödeme kurumu değildir. Mastercard hiçbir surette Kart çıkarmaz. Kartlarınızla ilgili her türlü soru ve meseleyi, Mastercard yerine, Kartınızı düzenleyen banka veya finans kurumuna yöneltmeniz gerekmektedir. MASTERCARD KARTLARINIZIN GEÇERLİ VEYA MUTEBER OLDUĞUNU VEYA KARTLARINIZI DÜZENLEYEN KİŞİLERİN TALEP ETTİĞİNİZ İŞLEMLERE ONAY VERMESİNİ VEYA KARŞILIĞINI ÖDEMESİNİ BEYAN VEYA TEKEFFÜL ETMEZ.


İşlemlere İlişkin Konuların Çözümlenmesi

Masterpass kullanarak yaptığınız alışverişlerinizle ilgili sorunlarınız mevcut ise, işlem yaptığınız Masterpass Firmasıyla irtibata geçmeniz gerekmektedir. İşlemler için Karta yansıtılan ücretlerle ilgili olarak, Kartınızı düzenleyen banka veya finans kurumuyla aranızdaki sözleşmede veya tabi olunan mevzuatta tarafınıza sağlanan birtakım hak ve korumalara da sahip olabilirsiniz. Ayrıntılar için Kartınızı düzenleyen tarafla aranızdaki sözleşmeye bakınız.

Lisans Verilmesi

İşbu KŞ hükümlerine uyduğunuz sürece, Mastercard size, yalnızca ödeme Bilgilerinizi saklamak ve bunları satın aldığınız ürün ve/veya hizmetleriyle bağlantılı olarak Masterpass Firmalarına iletmek amaçlarıyla Masterpass'i kullanmak için sınırlı, münhasır olmayan, olduğu gibi, kabili rücu, devredilemeyen ve alt lisans hakkı vermeyen bir lisans sağlar.

Mastercard takdiri tamamen kendine ait olacak şekilde, işbu lisansı herhangi bir zamanda ve gerekçeyle askıya alabilir, durdurabilir veya sona erdirebilir. Açıkça tarafınıza sağlanmayan tüm haklar Mastercard, bağlı şirketleri veya bunların lisans verenlerince saklı tutulmaktadır.

Masterpass'inizi farklı bir amaçla kullanamaz, yine aşağıdaki işlemler için kullanamaz veya başkalarının bu işlemleri yapmasına izin veremezsiniz:

Masterpass'le ilgili herhangi bir nesne kodunun ters mühendisliği, kaynak koduna dönüştürülmesi, yeniden kurulumu veya kaynak koduna dönüştürülmesi (kanunun bunu yapmanıza açıkça cevaz verdiği durumlar hariç)

Burada izin verilenlerin dışında, Mastercard hizmet veya sistemleri ile Masterpass'e erişim sağlamak veya bunu kullanmak, veya Master Card hizmet ve sistemlerine zarar vermek, aksatmak veya çalışmasına engel olmak.

Münhasıran Mastercard'ın kendisinin tayin edeceği şekilde, Masterpass'i dolandırıcılık veya yasadışı fiil, iş veya işlemlerle bağlantılı olarak kullanmak

Masterpass'e otomatik sistemler, gerçeğe aykırı veya sahte beyanlarla kaydolmak;

Mastercard tarafından veya onun adına kullanılan her türlü güvenlik mekanizmasını atlatmak veya değiştirmek;

"Robot", "örümcek" veya "çevrimdışı Okuyucu"lar dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Masterpass'e erişim sağlamak üzere, bir insanın makul şekilde aynı sürede geleneksel çevrimiçi internet tarayıcılar kullanarak üretemeyeceği kadar çok istek mesajını Mastercard sunucularına belirli bir zaman diliminde iletmek suretiyle otomatik sistemler kullanmak veya kurmak;

Üçüncü kişiler için ödemeleri yürütmek, işleme tabi tutmak veya aktarmak dahil olmak üzere, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın kendi adınıza veya üçüncü bir şahıs adına ödeme aracısı, toplayıcı veya hizmet bürosu olarak hareket etmek;

Masterpass'e erişim sağlayan kişilere kiralamak, ödünç vermek, ticaretini yapmak, satmak/yeniden satışını yapmak veya başka şekilde bu erişimden ücret almak;

Herhangi bir virüs, solucan, hata, Truva atları veya zarar verici nitelikte her türlü programı iletmek

Masterpass hesabınızın kullanımıyla ilgili tabi olunan tüm uluslararası, federal, eyalet ve yerel mevzuat ile kural, yönetmelik, tebliğ ve idari yükümlülüklere uygun hareket etmeniz gerekmektedir. Mastercard, takdiri tamamen kendisinde olacak şekilde, Masterpass’e kaydolma talebinizi, Mastercard'ın sahte, yasadışı, yetkisiz veya uygun olmayan eylemden şüphelenmesi de dahil olmak üzere ancak bununla sınırlı olmaksızın herhangi bir gerekçeyle veya gerekçe olmaksızın herhangi bir zamanda kabul veya reddedebilir, veya Masterpass hesabınıza erişiminizi devredışı bırakabilir veya durdurabilir.


Cep Telefonu Mesajları, Lokasyon Bazlı Bilgiler ve Mobil Uygulamaların Kullanımı

Eğer cep telefonunuzun şebekesi Masterpass SMS mesajlarını destekliyorsa, Masterpass’e kayıt esnasında, cep telefonunuza gönderilen SMS mesajları formatında çeşitli bildirimleri almayı tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir seçim yapmakla, bahsekonu SMS mesajlarını almaya açıkça kabul ve rıza göstermiş olursunuz. Standart mesajlaşma, kontör ve veri tarifeleriniz uygulanır. Her ay tarafınıza gelecek mesajların sayısı gerçekleştirdiğiniz işlem sayısına göre ve kayıt işlemleri esnasında seçtiğiniz tercihlere göre değişiklik arzeder. Tercihlerinizi herhangi bir zamanda Masterpass hesabınıza giriş yaparak, tercihlerini düzenlemek suretiyle değiştirebilirsiniz.

Cep telefonunuz kapalıyken, kapsama alanı dışındayken veya farklı koşullara maruz olması halinde, tüm mesajları alamayabilirsiniz veya mesajlar gecikebilir. Hücresel veya diğer kablosuz iletişim hizmetleri veya ağlar doğal olarak güvenliksiz olup , Mastercard'ın kontrolünün dışındaki nedenlerle hizmet kesintilerine maruz kalabilmekte, çekim gücü zayıflayabilmekte veya kaybolabilmekte, veya başka hatalar yaşanabilmektedir.

SMS MESAJLARI VEYA DİĞER MOBİL TABANLI BİLGİLERİ ALMAKTA YAŞANAN GECİKME VEYA HATALAR İLE BUNLARDAN KAYNAKLANAN GÜVENLİK İHLALLERİNDEN DOLAYI SORUMLULUK VEYA YÜKÜMLÜLÜK KABUL ETMEZ.

Mobil cihazınızdan Masterpass kullanımınızla bağlantılı telekomünikasyon sağlayıcınız veya diğer üçüncü kişiler tarafından tahakkuk ettirilecek herhangi bir ücret veya cezadan dolayı sorumluluk size aittir.

Yukarıda belirtilen ülkeniz için geçerli portal olan www.masterpassturkiye.com ile Müşteri Hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Masterpass Üzerinde Değişiklikler

Masterpass halihazırda Mastercard tarafından ücretsiz sunulmakla birlikte, Mastercard, ileride herhangi zamanda takdiri tamamen kendisine ait olacak şekilde Masterpass (veya ilave özellikler veya fonksiyonlar) için ücret alabilir. Mastercard tarafınıza Masterpass için ücret talep etme niyetini makul bir bildirimle iletecektir. Mastercard, yine takdiri tamamen kendisinde olacak şekilde, herhangi bir zamanda Masterpass yahut Mastercard hizmet ve sistemlerine ara verebilir, sonlandırabilir, durdurabilir, üzerinde değişiklik yapabilir veya tadil edebilir. Uygun olması halinde, Mastercard bahsekonu değişikliklerle ilgili tarafınıza makul bir bildirimde bulunacaktır. Bahsekonu değişiklikler, uygulanabilir olduğu takdirde, Masterpass kullanımınıza devam edebilmenizi teminen, ödeme Bilgilerinizi veya Masterpass hesabınızla ilgili diğer bilgilerinizi güncellemeyi gerektirebilir. Kanunun cevaz verdiği surette, Masterpass yahut Mastercard'ın hizmet ve sistemlerine yönelik sona erdirme, durdurma, tadil veya değişikliklerden dolayı size karşı bir sorumluluk veya yükümlük taşımayacaktır.

Mastercard, herhangi bir zamanda veya muhtelif zamanlarda, işbu KŞ'de yer alan bildirim hükümlerine uygun olarak işbu KŞ'nin şartlarını revize edebilir. KŞ'lerde, Masterpass'te gidilen bu revizyonları kabul etmemeniz halinde, başvurabileceğiniz tek yöntem sözkonusu revizyonlardan etkilenen hizmetleri kullanmayı sonlandırmanızdır. Yürürlük tarihinden sonra Masterpass'i kullanmaya devam etmeniz, ilgili hizmete yapılan revizyonları kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Geri Bildirim

Mastercard, muhtelif zamanlarda, Masterpass veyadiğer Mastercard ürün veya hizmetleriyle ilgili geribildirim, öneri, değerlendirme veya fikirler (tümü "Geri Bildirim") sunmanızı isteyebilmekle birlikte tarafınızın hiçbir Geri Bildirim'de bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Herhangi bir yükümlülük doğurmaksızın veya size karşı gizlilik, isnat, hesap verme, tazminat veya diğer türlü hesap verme yükümlülüğü altında olmaksızın Mastercard'ın, tarafınızca iletilen, kişisel veriler dışındaki tüm Geri Bildirimleri herhangi bir amaçla kullanmasına ve istifadesine izin vermektesiniz.


Mülkiyet ve Haklar

Siz ve Mastercard arasında geçerli olacak şekilde,

(i) Masterpass, Masterpass dahil ancak bununla sınırlı olmaksızın; (ii) Mastercard'ın sistem ve hizmetleri; ve (iii) tüm GeriBildirimler'den (tümü birlikte "Mastercard Mülkiyeti") kaynaklanan fikri mülkiyet hakları dahil, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, tüm haklar, unvanlar ve menfaatler Mastercard'a aittir. "Masterpass", "Masterpass Cüzdan", "Masterpass bağlantılı Cüzdanlar", "Masterpass Online", Masterpass ödeme Butonu logosu ve "Masterpass ödeme Hizmetleri" ("Ticari Markalar") dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın Mastercard, lisans verenleri veya üçüncü şahıs ortaklarınca Masterpass ile bağlantılı olarak kullanılan tüm isim, ticari isim, ticari markalar, hizmet markaları, sloganlar, logolar, alan isimleri veya alametlerden kaynaklanan haklar, unvanlar ve menfaatler Mastercard, lisans verenleri veya üçüncü şahıs ortaklarına aittir. Herhangi bir Ticari Markayı malikinden önceden yazılı izin almaksızın herhangi bir surette kullanma hakkınız bulunmamaktadır. Mastercard, işbu KŞ'da açıkça tarafınıza verilmeyen Mastercard Mülkiyet ve Ticari Markalarından kaynaklanan haklarını saklı tutar.


Üçüncü Şahıs Web Siteleri

Masterpass, Mastercard'a ait olmayan veya kontrolünde bulunmayan, üçüncü şahıs içeriklerini ve üçüncü şahıs web sitelerine linkler yahut üçüncü şahıslar tarafından veya bunlar adına sunulan açılır pencereler ("Üçüncü Şahıs Web Siteleri") içerebilir.

Üçüncü Şahıs Web Sitelerine linkler ve üçüncü şahıslar adına veya bunlar tarafından sunulan açılır pencereler yalnızca kullanıcılara kolaylık olması için sağlanmakta olup Mastercard tarafından bir onay, tasdik veya teminat teşkil etmez. Ayrıca, Üçüncü Şahıs Web Sitelerinin içeriği, güvenliği, işletimi veya kullanımından, yahut buralardan sunulabilecek veya alınabilecek ürün veya hizmetlerden, yahut bir Üçüncü Şahıs Web Sitesinden elde edilen bilginin doğruluğu, eksiksizliği veya güvenilirliğinden dolayı Mastercard sorumlu değildir. üçüncü Şahıs Web Sitesindeki linke veya açılır pencereye tıkladığınızda, Mastercard tarafından kontrol edilen hizmetlerden ayrılmış olacaksınız. Uygulanabilir olduğu takdirde, Masterpass'ten çıkış yaparak sunacağınız kişisel bilgiler Mastercard tarafından toplanarak kontrol edilmeyecek olup üçüncü Şahıs Web Sitesi için geçerli kullanım şartları veya Gizlilik Bildirimine tabi olacaktır. Üçüncü Şahıs Web Sitelerine bilgilerinizi vermeden önce sözkonusu ilkeleri gözden geçirme sorumluluğu tarafınıza ait olup bilgilerinizi şahsi sorumluluğunuz altında sunmaktasınız. ÜÇÜNCÜ ŞAHIS WEB SİTELERİNE ERİŞİM SAĞLAMAK VEYA BUNLARI KULLANMANIZDAN DOLAYI DOĞABİLECEK TÜM ZARAR, ZİYAN VE DİĞER SORUMLULUKLARDAN MASTERCARD'I AÇIKÇA İBRA ETMEKTESİNİZ.


Gizlilik

Mastercard gizliliğinize saygı göstermenin önemini kabul eder. Gizlilik Bildirimi, Mastercard'ın Masterpass ile ilgili kişisel bilgilerinizi nasıl topladığı, kullandığı, paylaştığı ve koruduğuna yönelik açıklamaların yanısıra sözkonusu kişisel bilgilere ilişkin tercih ve erişim haklarınıza dair açıklamalar sunmaktadır.


Beyanlarınız

(a) Masterpass’e kaydınız ile Masterpass kullanımınızla bağlantılı olarak Mastercard'a sunduğunuz bilgilerin gerçek ve doğru olduğunu; (b) Masterpass’in sunulduğu ülkede yasal olarak ikamet ettiğinizi; ve (c) işbu KŞ ve tabi olunan ve farklı zamanlarda yürürlüğe konulan tüm yerel, eyalet, federal ve uluslararası mevzuat, kural ve düzenlemelere uyumlu hareket edeceğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.


Tazminat

(a) Tabi olunan mevzuatın cevaz verdiği ölçüde, Masterpass kullanımınızdan; (b) siz (veya Masterpass hesabınızı kullanan herhangibir kişi) tarafından işbu KŞ'yi veya tabi olunan mevzuatı ihlal edilmesinden; (c) ihmal veya kastınızdan; veya (d) herhangi bir mülkiyet hakkı dahil ancak bununla sınırlı olmaksızın üçüncü şahısların haklarını ihmal etmenizden kaynaklan veya bir şekilde bunlarla bağlantılı tüm makul talep, sorumluluk, zarar (fiili veya dolaylı), ziyan, para cezaları, ve masraflara karşı (makul mahkeme ve avukatlık ücretleri, soruşturma masrafları dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) Mastercard ve iş ortaklarını, bunların yöneticilerini, müdürlerini, personelini, temsilcilerini ve bağlı şirketlerini ("Mastercard Tarafları") tazmin edeceğinizi ve sorumlu tutmayacağınızı kabul etmektesiniz.


Garantilerin Reddi

Masterpass, "olduğu gibi" ve "bulunduğu gibi" sağlanmış olup, tabi olunan mevzuatın cevaz verdiği ölçüde Mastercard Tarafları, ticarete elverişlilik, bilginin niteliği, rahat ve müdahalesiz kullanım, ihlal etmeme, mülkiyet, veya belirli bir amaca uygunluk dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmaksızın sarahaten veya zımnen verilen tüm garantileri reddetmektedirler. Mastercard; Masterpass'te yer alan bilgilerin (Masterpass Firmalarının ürün ve hizmetlerine ilişkin bilgiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) veya üçüncü şahıs web sitesinde yer alan bilgilerin doğru veya eksiksiz olduğunu, yahut Masterpass ile herhangi bir üçüncü şahıs web sitesinin hatasız veya kesintisiz olacağını, casus yazılım, kötü amaçlı yazılım, reklam amaçlı yazılım, virüs, solucan veya diğer zararlı kodlar içermeyeceğini, veyahut gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde çalışacağını garanti etmez. Mastercard; Masterpass'in donanımınız, işletim sisteminiz, veya bilgisayarınıza veya mobil cihazlarına yüklenmiş diğer yazılımlarla çalışacağını garanti etmez. Mastercard'dan temin ettiğiniz bilgiler herhangi bir garanti oluşturmaz. Tabi olunan mevzuatın cevaz verdiği ölçüde Masterpass'i kullanımınızla ilişkili tüm riskleri kabul etmektesiniz. Masterpass'in ihtiyaçlarınıza uygun ve yeterli olduğuna karar vermek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Masterpass tarafından sizin adınıza iletilen ödeme bilgileri kullanılarak başlatılan işlemleriniz üzerinde Mastercard'ın bir kontrolü bulunmadığını özellikle kabul etmektesiniz. Mastercard, tüm işlemlerin tamamlanacağına, yahut kartınızı düzenleyen tarafın sizin başlattığınız işlemlere yetki vereceğine güvence veremez.


Sorumluluğun Sınırlandırılması

Mal zararları, kullanım kaybı, iş kaybı, ekonomik kayıp, veri kaybı, kar kaybı dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmadan, fiilin işleniş şekline bakılmaksızın (sözleşmesel, ihmal veya diğer haksız fiil dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) (öngörülebilir ve Mastercard'ın ağır ihmali, sahte veya kasti fiillerinden kaynaklanan zararlar hariç) (a) KŞ'den (b) Masterpass'i diğer üçüncü şahıs uygulamalarıyla birlikte kullanımınız dahil Masterpass'ten (c) Masterpass'le ilgili hizmetlerdeki hata, kesinti ve hizmet dışı kalınmasından; (e) herhangi bir kart veya üçüncü şahıs web sitesinden; (f) Masterpass tarafından iletilen ödeme bilgileri ile tamamlanan işlemler aracılığıyla elde edilen herhangi bir ürün veya hizmetten; (g) mobil cihazınızın etrafınıza dikkat etmeksizin kullanımı dahil mobil cihaz kullanımınızdan (h) Mastercard Taraflarından herhangi birinin muhtemel bir zarardan haberdar edilmiş olmalarına rağmen, kişisel veriler dahil herhangi bir şahsın Mastercard hizmet ve sistemlerine yetkisiz erişiminden doğan veya bunlarla bağlantılı doğrudan,dolaylı, özel, cezai, cezalandırıcı, sonuçsal veya herhangi bir türden zarardan dolayı size karşı Mastercard taraflarının herhangi bir şekilde sorumluluğu bulunmayacaktır. Masterpass kullanımınız, mobil cihazınız veya işbu KŞ'den kaynaklı halihazırda bilinen veya ileride doğabilecek, Mastercard Taraflarına karşı ileri sürebileceğiniz tüm taleplerden feragat etmektesiniz. Yukarıdakilerle sınırlı olmaksızın, Mastercard, Masterpass Firmasınca sunulan ürün ve hizmet tanımlarındaki hatalardan, veya mobil operatör ücetleri, cezaları veya, işlemin iptalinden kaynaklı ücret ve cezalar dahil Masterpass kullanımınız sonucu ödemeniz gerekecek kart hesap ücretleri veya cezalarından sorumlu değildir.

Yukarıdaki hükümlerle bağlı olmaksızın, gerek sözleşme veya haksız fiil (ihmal dahil, ancak bununla sınırlı olmaksızın) gerek başka fiilden kaynaklansın uğranılan zarar, ziyan ve dava konusu sebeplerden Mastercard Taraflarının size karşı yükümlülüğünün toplam tutarı hiçbir durumda yüz Euro'yu (100€) geçmeyecektir.

Tabi olunan mevzuatın açıkça aksini öngördüğü durumlar hariç yukarıdaki sınırlama ve istisnalar geçerlidir. Bu türden yargı bölgelerinde, yukarıdaki sınırlamaların tamamı veya bir kısmı tarafınıza uygulanmayabilecek olup Mastercard Taraflarının garantileri ve sorumluluklarının kapsam ve süresi sözkonusu tabi olunan mevzuatın cevaz verdiği ölçünün bütünüyle sınırlı olacaktır.


Sözleşmenin Sona Erdirilmesi

İşbu KŞ, burada düzenlendiği şekliyle sona erdirilene kadar yürürlükte kalacaktır. Mastercard, Masterpass kullanımınızı durdurabilir veya sona erdirebilir, yahut Masterpass hesabınıza; (a) iletişim bilgilerinizin güncel olmaması veya tarafınıza iletilen yazışmalara yanıt vermemeniz; (b) Masterpass hesabınızı almak için verdiğiniz bilgilerin yanlış, hatalı, eski veya eksik olması (c) yasadışı faaliyetler yürütmeniz; (d) işbu KŞ'nin herhangi bir şartını ihlal etmeniz; veya (e) Masterpass hesabınızın 13 aydan daha fazla süredir hareketsiz olması durumlarında, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, sebepli veya sebepsiz, bildirimli veya bildirimsiz, herhangi bir zamanda erişim sağlayabilir. Masterpass hesabınızı silmek suretiyle, herhangi bir gerekçeyle veya gerekçe göstermeksizin, herhangi bir zamanda Masterpass'e ilişkin olarak işbu KŞ'yi sona erdirebilirsiniz.

Herhangi bir gerekçeyle işbu KŞ'nin sona erdirilmesiyle, tarafınıza sağlanan haklar ve lisanslar derhal sona erecektir. İşbu KŞ'nin sona erdirilmesi üzerine, uygulanabilir olması halinde, Masterpass'in tüm kullanımını derhal sona erdirmeniz gerekecek olup ödeme Bilgilerinizin Kullanımı, İşlemlerle İlgili Sorunların çözümlenmesi, GeriBildirim, Mülkiyet ve Haklar, üçüncü Şahıs Web Siteleri, Gizlilik, Garantileriniz, Tazminat, Garantilerin Reddi, Sorumluluğun Sınırlandırılması, Sözleşmenin Sona Erdirilmesi, çeşitli Hükümler dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın doğası ve içeriği gereği işbu KŞ'nin sona ermesine rağmen ayakta tutulması amaçlanan, koşul, şart ve garantiler yürürlükte kalmaya devam edecektir. Tabi olunan mevzuatın cevaz verdiği ölçüde, Masterpass erişiminizin sona erdirilmesi veya durdurulmasından kaynaklanan her türlü zarar, kar kaybı veya diğer taleplerden dolayı Mastercard'ın size karşı bir sorumluluğu olmayacaktır.

Sözleşmenin sona ermesi üzerine, işbu KŞ dahilinde yapmanız gereken ödemeler ve yerine getirmeniz gereken yükümlülüklerden dolayı sorumluluğunuz devam edecektir.


Müşteri Desteği ve İrtibat Bilgileri

Masterpass kullanımında soru veya sorunlarınız varsa, Masterpass web sitesindeki Masterpass Destek sayfasını ziyaret ediniz yahut masterpassturkiye@mastercard.com ile irtibata geçiniz.

 Mastercard ile Tamburi Ali Efendi Sok. No:13 34337 Etiler, İstanbul/Türkiye adresi üzerinden de irtibata geçebilirsiniz.


Çeşitli Hükümler

Bildirimler: Mastercard tarafından Masterpass ile bağlantılı olarak aksine hüküm getirilmediği takdirde, işbu KŞ'de tarafınızdan istenen tüm bildirimlerin MasterpassTurkiye@Mastercard.com adresine veya muhtelif zamanlarda takdiri kendisinde olacak şekilde Mastercard'ın belirlediği diğer adres(ler)e gönderilmesi gerekmektedir. Mastercard, Masterpass'e ilişkin açıklama ve bildirimleri Masterpass web sitesine yükleyerek, tarafınıza Masterpass (eğer uygunsa) üzerinden ileterek, veya Masterpass hesabınızla eşleştirdiğiniz telefon numarasına göndermek suretiyle yapabilir. Mastercard gönderilemedi bildirimi almadığı müddetçe, Mastercard'ın size ulaştırdığı veya SMS ile gönderdiği açıklama ve bildirimler 7 gün sonunda tarafınızca teslim alınmış sayılacaktır.

Sözleşmenin Bütünlüğü: İşbu KŞ (Gizlilik Bildirimi dahil), bu konularla ilgili olarak siz ve Mastercard arasında yapılan tüm anlaşmayı teşkil eder.

Taraflar Arasındaki İlişkiler: İşbu KŞ, siz ve Mastercard arasında ortak girişim, ortak mülkiyet, ortaklık veya temsilci ilişkisi doğurmaz veya bu şekilde yorumlanamaz.

MasterCard Üçüncü Şahıs Lehtarları: Mastercard'ın her bir bağlı veya alt şirketinin işbu KŞ bakımından üçüncü şahıs lehtar olduğunu, Mastercard bağlı veya alt şirketlerinin kendilerine bir menfaat (veya lehlerine bir hak) tesis etmekte olan işbu KŞ hükümlerini doğrudan uygulamaya veya bunlara istinat etmeye yetkili olduklarını beyan ve kabul etmektesiniz. Bunlardan başka işbu KŞ bakımından üçüncü şahıs lehtar teşkil eden kişi veya şirket bulunmamakta olup bunlardan başka hiçbir kişi veya şirket işbu KŞ'nin herhangi bir hükmünü uygulamaya yetkili değildir.

Uygulanacak Mevzuat: İşbu KŞ veya buradaki şartlardan doğan veya bunlarla bağlantılı sözleşme dışı herhangi bir yükümlülük ikamet ettiğiniz ülkenin mevzuatına tabi olup buna göre yorumlanacaktır.

Feragat; Geçersizlik: Mastercard'ın işbu KŞ'daki herhangi bir hak veya hükmü veya tabi olunan mevzuatta yer alan herhangi bir hakkı ifa veya icra edememesi yahut bunları geciktirmesi halinde, bu durum sözkonusu hüküm veya haklar bakımından bir feragat teşkil etmez. Yetkili bir mahkeme tarafından işbu KŞ hükümlerinden herhangi birinin geçersizliğine hükmedilmesi halinde, ilgili maddedeki taraf iradelerinin gerçekleşmesi için mahkemenin girişimde bulunacağını, KŞ'nın geri kalan diğer hükümlerinin ise yürürlükte ve geçerli kalmaya devam ettiğini taraflar kabul ederler.

Başlıklar: Işbu KŞ'da yer alan bölüm başlıkları hukuki veya akdi etkiye sahip olmayıp yalnızca kolaylık sağlamak içindir.

KŞ'nın bir nüshası: Mastercard'ın işbu KŞ'nın basılı bir nüshasını tarafınıza verme yükümlülüğü bulunmadığını kabul etmektesiniz.

Devir: İşbu KŞ'da yer alan hak ve yükümlüklerinizi devir ve temlik edemezsiniz. Bu hükmün ihlaline yol açacak şekilde devir veya temlik anlamına gelecek her türlü hareket geçersiz olacaktır. Mastercard herhangi bir zamanda işbu KŞ'da belirtilen yükümlülüklerini veya haklarını devir ve temlik edebilir.

Mücbir Sebep: Mastercard, telekomünikasyon, elektrik veya cihaz arızaları, iş uyuşmazlıkları, doğal afet veya terör eylemleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın kendi makul kontrolünün ötesindeki bir sebepten kaynaklanan işburadaki yükümlülüklerini geciktirmesi veya yerine getirememesinden dolayı bunları yerine getirmek zorunda olmayıp sorumlu tutulamayacaktır.Ek - Kullanıcı Kılavuzu

Masterpass daha hızlı ödeme yapabilmenizi teminen, seçtiğiniz belirli firmaları hesabınızla bağlantılandırma imkanını iki yöntem vasıtasıyla sağlar. Birinci seçenek, Masterpass Firması web sitesinde veya uygulamasında ödeme yaparken söz konusudur. ödeme esnasında sipariş detaylarınızı gözden geçirip onayladıktan sonra, Masterpass hesabınızı Masterpass Firmasıyla bağlanma seçeneği sunan bir ekran önünüze çıkacaktır. İkinci bağlanma seçeneği, Masterpass Firmasının web sitesi veya uygulamasında yer alan "Masterpass ile Bağlan" butonuna tıklamanızla sözkonusu olmaktadır. (ödeme esnasında veya "Masterpass ile Bağlan" butonuna tıkladıktan sonra) "İzin Ver"e tıkladıktan sonra, seçtiğiniz Masterpass hesabınızı belirli Masterpass Firmasına bağlamaya onay vermiş olacaksınız. Hesabınız Masterpass Firmasına bağlandığında, firmanın sitesinde veya uygulamasında "Masterpass ile Satın Al"a tıkladıktan sonra, ilgili ödeme Bilgilerinizi göreceksiniz ve işlemi tamamlamak için yalnızca Masterpass hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Bazı Masterpass Firmaları size, Masterpass firmasının websitesinde oturumunuz açık olduğu müddetçe Masterpass hesabınıza giriş yapmaksızın "Hızlı ödeme" seçeneği sağlayacaktır. Masterpass Firmasının Hızlı ödeme sağlaması halinde, hesabınızı bağlama sürecinde bu durumdan haberdar edileceksiniz ve Masterpass hesabınızı Hızlı ödeme'ye bağlamayı kabul veya reddetme imkanınız bulunacaktır. Masterpass Firmasında Hızlı ödeme'yi etkinleştirir ve Masterpass Firmasının sitesinde veya uygulamasında oturum açarsanız, ödeme esnasında "Masterpass ile Satın Al" butonuna tıklamak suretiyle işleminizi tamamlayabilirsiniz. Hesabınızı yönetmek üzere herhangi bir zamanda Masterpass hesabınızla giriş yapabilir, Masterpass hesabınızın bağlantısını sonlandırma seçeneğinin bulunduğu Bağlantılar sayfasına giriş yaparak hesabınızın herhangi bir Firmayla bağlantısını sonlandırabilirsiniz.

Her bir işlem doğrudan sizin ve Masterpass Firmasının arasındaki bir sözleşme ilişkisi olup sözkonusu işlem tüm yönleriyle Masterpass Firması'nın şart ve koşullarına tabidir. İşleminizin gerçekleşmesinde Mastercard'ın bir dahiliyeti olmayıp sözkonusu işlem veya Masterpass Firmasına yönelik tarafınıza karşı bir sorumluluğu bulunmamaktadır.