Tosla Hakkında Her Şey

Tosla'ya Giriş

Tosla'yı nasıl kullanmaya başlayabilirim?

Tosla'yı kullanmak için tek yapman gereken uygulamayı telefonuna indirmek ve kayıt olmak. Bu kadar basit! Cep telefonu numaranı ve e-posta adresini gir, bilgilerini doğrula ve şifreni belirle. Artık sen de bir Toslalısın, toslamaya hazırsın!

Rehber erişim iznini neden istiyorsunuz?

Rehber erişim izni arkadaşlarını Tosla’da kolayca bulabilmen için, arkadaşlarının numaralarını teker teker yazmak zorunda kalma diye. Rehber erişim izni verdiğinde Tosla’daki rehber ikonuna tıklayarak rehberindeki arkadaşlarını hızlıca bulabileceksin! Bütün arkadaşlarını Tosla'ya eklemeyeceğiz, merak etme!

Tosla şifremi hatırlamıyorum ne yapmalıyım?

Hiç sorun değil. Tosla'na gir ve şifreni yenile. "Şifremi Unuttum" butonuna tıkla, bilgilerini doğrula ve ta taaa! Yeni şifreni seçmeye hazırsın. Tabii güvenlik her şeyden önce gelir. Başka birisi senin şifreni değiştiremesin diye işlemi yapanın sen olduğundan emin olmamız gerek. Bunun için de Tosla'ya kayıtlı e-posta adresine doğrulama e-postası, cep telefonuna ise doğrulama SMS'i gelecek. Doğrulama adımlarını tamamladıktan sonra yeni şifreni belirleyebilirsin.

Tosla şifrem kitlendi, şimdi ne olacak?

Tahmin edelim, üst üste hatalı giriş yaptın değil mi? Olsun, sorun değil. "Şifremi Unuttum" linkine tıkla, hemen yeni bir şifre al. Tabii güvenlik her şeyden önce gelir. Başka birisi senin şifreni değiştiremesin diye işlemi yapanın sen olduğundan emin olmamız gerek. Bunun için de Tosla'ya kayıtlı e-posta adresine doğrulama e-postası, cep telefonuna ise doğrulama SMS'i gelecek. Doğrulama adımlarını tamamladıktan sonra yeni şifreni belirleyebilirsin.

Cep telefonu numaram/E-posta adresim değişirse ne yapacağım?

Hemen Tosla'nı aç, profiline gir, "Düzenle" butonuna tıkla. Bu bölüm kişisel bilgilerini değiştirebileceğin alan. İsmini, soyadını, cep telefonunu ve/veya e-posta adresini kolayca değiştirebilirsin. Tabii güvenlik her şeyden önce gelir. Başka birisi senin bilgilerini değiştiremesin diye işlemi yapanın sen olduğundan emin olmamız gerek. Bunun için de Tosla'ya kayıtlı e-posta adresine doğrulama e-postası, cep telefonuna ise doğrulama SMS'i gelecek. Doğrulama adımlarını tamamladıktan sonra bilgilerini değiştirebilirsin.

Farklı bir cep telefonu operatörüne geçersem ne olur ?

Tosla Kart'ın yoksa, cep telefonu bilgilerini uygulama içinden kolayca güncelleyebilirsin. Bunun için bir önceki soruya bak! Eğer aktif bir Tosla Kart'ın varsa, operatorün değiştiğinde kartının güvenliğini sağlayabilmek için SIM kartını bloke ediyoruz. Blokeyi kaldırmak için hemen 08504770867 Tosla Çağrı Merkezi'ni ara ve bize haber ver. Blokeni kaldırmak için süreci başlatalım.. Bizi aramayı unutursan sorun değil, bloke durumu 90 gün içinde otomatik olarak kalkar.

Tosla'da nasıl sosyalleşeceğim?

Tosla’nın en güzel yanı arkadaşlar! Burası da arkadaşlarının işlemlerini görebileceğin sosyal bir alan. Tosla'da yapılan işlemler senin seçimine göre burada görüntülenir. Bu paylaşımları beğenebilir, arkadaşlarına yorum yazabilir, sana yazılan yorumlara cevap verebilirsin.

"Herkes" sekmesinde tüm Toslalıları görebilirsin. "Arkadaşlar" sekmesi ise sadece senin arkadaşlarının olduğu bir alan. "Sen" sekmesinde ise yalnızca senin görülmesini istediğin işlemler listelenecek.

Tosla'da bir arkadaşına para gönderdiğinde ya da bir arkadaşından para istediğinde, bunu diğer arkadaşlarınla da paylaşabilirsin. İşlemini gerçekleştirirken Tosla sana bu işlemi nerede paylaşmak istediğini soracak. Ayarlar menüsünden de varsayılan paylaşım seçimini belirleyebilirsin.

En eğlenceli açıklamayı sen yaz, beğenileri kap!

Yaptığım tüm işlemleri nereden görebilirim?

Yaptığın tüm işlemler, Tosla'da ana sayfada "Sen" sekmesinin altında listelenir. Para yükleme, çekme, gönderme, isteme, harcama... Hepsi burada. Hem de açıklamalarıyla. Dilersen "Gelen", "Giden" ve "Tümü" başlıklarını kullanarak para giriş ve çıkışlarını filtreleyebilirsin.

Tosla'da yaptığım işlemlerden ücret/komisyon alıyor musunuz?

Tosla ile arkadaşlarına para göndermek ve arkadaşlarından para istemek ücretsiz. Yani bedava! Üstelik Tüm Akbank ATM'lerinden ve tüm banka kartlarından ücretsiz yükleme yapabilir, yine tüm Akbank ATM'lerinden paranı ücretsiz çekebilirsin. Tosla Kartın mı var? Onun da borcu yok, aylık kullanım ücreti yok. Tüm ücret bilgilerini topluca görmek istersen "Ücretler ve Limitler" sayfamıza göz atabilirsin.

Tosla işlem limitim nedir?

Tosla'nın bazı limitleri var elbette. Kullanabileceğin işlem limitlerini öğrenmek için web sitemizden "Limitler ve Ücretler" sayfasına göz atabilirsin.

Limitlerimi nasıl arttırabilirim?

Limitler sana yetmediyse artırmak mümkün! Kendine ait bir banka hesabından para yükle ve hemen limitlerini artır. 1 TL yüklesen bile olur! Banka hesabından para yüklediğinde artık “Doğrulanmış Toslalı” olacaksın. Yeni limitlerini görmek için “Limitler ve Ücretler” sayfasına göz atabilirsin.

Tosla ''Doğrulanmış Toslalı'' ne demek ?

Kendine ait bir banka hesabından Tosla’na para yüklediğinde "Doğrulanmış Toslalı" olursun ve tüm işlem limitlerin artar. Aslında durum şöyle: Tosla’da seni çok az tanıyoruz, oysa bankalar seni tanımak için çok daha detaylı doğrulama yöntemleri kullanıyorlar. Sen kendine ait banka hesabından para yüklediğinde senin banka tarafından doğrulanmış bir müşteri olduğunu anlıyoruz, böylece Tosla’da da seni “doğrulanmış” kabul ediyoruz.

Tosla hesabımı kapatmak istersem nasıl yapacağım?

Gitmeni hiç istemeyiz ama hesabını kapatmak istersen "Ayarlar" bölümünden "Hesabını Kapat" menüsünü kullanabilirsin. Hesabını kapatabilmek için tüm paranı çekmen gerektiğini unutma. Ve elbette yeniden Toslalı olmak istersen hiç çekinme, her zaman bekleriz!

Tosla ile ilgili sorularımı kime sorabilirim?

Bize ulaşmak çok kolay. Dilersen Tosla'daki Canlı Destek butonunu kullanabilirsin. Tosla Hizmet Elçilerimiz sana yardımcı olmak için orada. İstersen 08504770867 Tosla Çağrı Merkezi'ni arayarak da merak ettiğin her şeyi sorabilirsin. Web sitemizi çok beğendiysen burada da bir iletişim formumuz var!

Tosla’yı indir, ayrıcalıkların tadını çıkarmaya hemen başla!

Toslamaya hazır mısın?

Telefonuna bak, gelen mesajlarını kontrol et!

Uygulama mağazasından indir!