TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRMESİ


6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında %100 AKBANK T.A.Ş. iştiraki olan AKÖde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. (“AKÖde”) ve/veya Tosla markası hizmet sağlayıcıları, kullanıcılara doğrudan veya dolaylı olarak mal ve hizmetlerini tanıtmak veya bilinirliğini arttırmak amacıyla https://tosla.com/ adresli sitede sunulan ürünlere ilişkin telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak, elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile tanıtım, kampanya ve bilgilendirme iletisi gönderimi yapabilir.

Tosla işbu iletişim araçları kullanıcılar ile iletişime geçebilir ve bu kapsamda kullanıcıların paylaşmış olduğu bilgileri kendisi, tedarikçisi ve işbirliği içinde olduğu diğer kişiler ile paylaşabilir. Tosla bilgileri saklama, kullanma ve ticari elektronik iletinin içeriğinin ve gönderiye ilişkin diğer kayıtları gerektiğinde Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alarak saklama hakkına sahiptir.

Tosla Bireysel kullanıcıları tarafından izin metnine onay verilmesiyle birlikte Akbank T.A.Ş. nezdinde yer alan kişisel veriler, size uygun kampanya, indirim, promosyon, teklif, fayda gibi hususlardan haberdar edilmesi, bunlara ilişkin iletişime geçilmesi; ekonomik avantajlardan yararlanma gibi olanaklar sağlanması; iş ortakları ile birlikte sağlanan ürün ve hizmetlerin tanıtılması gibi hususlarda ihtiyaçların belirlenmesi ve uygun tekliflerin sunulabilmesi için bahsi geçen şirketler tarafından işlenebilecek, iş ortakları ile paylaşılabilecek ve ayrıca ticari elektronik ileti gönderilebilecektir. Ticari iletileri almak istemeyen kullanıcılar, tosladestek@tosla.com izinlerini mobil uygulama üzerinden yönetebilmekte veya e-devlet İYS platformu üzerinden iznini iptal edebilmektedir.

Tosla İşim kullanıcıları mevzuat gereği elektronik ticari iletilere izin vermiş kabul edilmekte; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj aracılığıyla kendisi ile iletişime geçilmesini istemeyen kullanıcılar, posdestek@tosla.com adresine yazılı olarak talebini iletebilmekte veya e-devlet İYS platformu üzerinden iznini iptal edebilmektedir.