Elektronik Para ve Ödeme Hizmetlerine İlişkin Tüketici Hakları Bilgi Formu

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ve ilgili Yönetmelik uyarınca Aköde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi (“AkÖde”) ile Ödeme Hizmetleri Kullanıcısı (“Müşteri”) arasında kurulacak müşteri ilişkisi kapsamında tüketici haklarını bildirme yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla işbu bilgilendirme formu hazırlanmıştır.

   AkÖde Bilgileri:

   MERSİS No: 0033066136400001

   İletişim Bilgisi: Konaklar Mahallesi Selvili Sokak Sabancı Center Girişi (Kule 2) Apt. No:2/2 Kat:4, 34330 Beşiktaş/İstanbul

   Tel: 0-850-4770867

   E-Posta Bilgisi: tosladestek@tosla.com

   Web Sitesi: https://tosla.com/


Tosla uygulamasını kullanırken Tosla Kullanıcı Sözleşmesi’ne onay vermeniz akabinde Aköde ile müşteri ilişkiniz başlamış olacaktır. Tosla’ yı 12 yaşından büyük herkes kullanabilir. Tosla uygulamasında engelli müşterilerimize yönelik özel seçenekler de bulunmaktadır.

Aköde ile herhangi bir sorun yaşadığınızda sorularınızın cevabına web sitemizde yer alan Sıkça Sorulan Sorular başlığından https://tosla.com/sikca-sorulan-sorular/toslaya-giris erişebilirsiniz.

Tosla’da yetkilendirilmemiş veya hatalı gerçekleştirilmiş işlemlerde ve iade taleplerinizde hak ve yükümlüklerinize ilişkin bilgilendirmeye Kullanıcı Sözleşmesi’nden (https://tosla.com/kullanici-sozlesmesi) erişebilirsiniz. Ayrıca şikayet ve taleplerinizi uygulamada yer alan Müşteri Destek Merkezi’ne iletebilirsiniz.

Tosla ile para yükleme, para çekme, para gönderme ve para isteme işlemleri ile tosback kazanma, kampanyalardan yararlanma, mal ve hizmet alımı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tosla’yı kullanırken tabi olduğunuz işlem limitleri ve ücretler bilgisine https://tosla.com/limitler-ve-ucretler linkinden erişebilirsiniz.

Tosla’yı kartlı işlemler, QR ile ödeme, temassız ödeme ve online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Tosla müşterisi olarak yararlanabileceğiniz indirim ve kampanyalara web sitemizde Kampanyalar linkinden erişebilir, https://tosla.com/kampanyalar mobil uygulamadan da takip edebilirsiniz. İşlem dekontlarınıza Tosla’dan ulaşabilirsiniz.

AkÖde’nin mevzuat kapsamında yapması gereken bilgilendirmelere ve süreçlere yönelik ek bilgi, daha sık bilgilendirme veya bilgilendirmenin Kullanıcı Sözleşmesi’nde öngörülenden farklı yöntemlerle iletilmesinin talep edilmesi halinde, Web Sitesi’nde belirtilecek ücret tarifesi uygulanır.

Tosla ile olan sözleşmenizin sona erdirilmesi ve fesih durumları Kullanıcı Sözleşmesi’nde ayrıntılı olarak yer almaktadır. Tosla’yı ücretsiz şekilde kullanmayı sonlandırabilirsiniz. Kullanıcı Sözleşmesi’ne web sitemizde yer alan linkinden (https://tosla.com/kullanici-sozlesmesi) her zaman ulaşabilirsiniz.

Tosla’yı kullanırken hesabınızın ve verilerinizin güvenliğini sağlamak bizim için önemlidir. Bu hususta detaylı bilgi için lütfen https://tosla.com/guvenlik linkinde yer alan güvenlik bilgilendirmesini inceleyiniz.

Yasal uyarılar bilgilendirmesine https://tosla.com/yasal-uyarilar linkinden ulaşabilirsiniz.